Albümler

Türk Çayı Caz Suiti

album-kapak-sayfaNeden Türk Çayı Caz Suiti

Biz Türkler için çay hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Çok çalıştıktan sonra yorgunluk çayı içeriz. Neşelendiğimizde keyif çayı olur çayın adı. Bütün ruh hallerimiz için bir tanımlaması vardır bir bardak çayın. Türk misafirperverliğinin bir simgesidir çay…

Yurt dışından gelen müzisyen arkadaşlarımla Türkiye’nin en sevdiğim yerlerinden biri olan Kaş açıklarında teknede hep birlikte müzik yaparken geçti bu konuşma. Bana dediler ki: ” Siz Türkler için çay çok önemli, gülüyorsunuz çay içiyorsunuz, kavga ediyorsunuz herşeyi bir bardak çayla tatlıya bağlıyorsunuz…” İşte böyle çıktı albümümüzün ismi “Turk Çayı Caz Suiti”

Yıllardır dünyanın birçok yerinde konserler verdim. Farklı bestecilerin eserlerini gerek oda müziği gerekse de orkestralar eşliğinde seslendirdim. Bir süre sonra farklı birşeyler çalmak adına arajmanlar yapmaya başladım. Bu çalışmalar sırasında kendi bestelerim ortaya çıkmaya başladı. İki buçuk üç ay gibi bir zaman içinde birbiriyle uyumlu, caz soundunda bir albüm oluştu.

Burada her bir eserin nasıl oluştuğuna ve bendeki hangi duyguların notalarla şekillendiğine yönelik kısa açıklamalar bulacaksınız. Ayrıca eserlerin ana temalarına ilişkin kısa dinletiler de sunuyoruz. Umarım ki iletmeye çalıştığımız duyguları sizde benimle paylaşırsınız.

Dinlediğiniz eserler hakkında yorumlarınızı benimle paylaşmanızdan mutluluk duyarım.

Saygılarımla

Halit Turgay / Flütist

flute@halitturgay.com

Bir cevap yazın