Yaz Okulu

Halit Turgay & Merve Kocabeyler Flüt & Arp Yaz Okulu (FAYO)

 

2003 yılında Halit Turgay’ın kuruculuğunu ve flüt öğretmenliğini üstelenerek başlattığı flüt yaz okullarının amacı Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden her yaştan profesyonel ve amatör flütist ve müzisyenleri doğayla iç içe bir ortamda bir araya getirerek müzik ve sanat tutkusunu paylaşabilmek olmuştur. Hem tatil, hem eğitim nitelikleri olan kursumuz genellikle Temmuz ya da Ağustos aylarının yaklaşık 5 gününü beraber geçirerecek şekilde organize ediliyor olup; denize yakın yerlerde seçilen konaklama olanaklarıyla katılımcılarımıza unutulmaz anılar bırakmayı amaçlamaktadır. Bu süreçte katılımcılarımız flütist Doç. Dr. Halit Turgay öncülüğünde flütte teknik gelişim, egzersiz metodları, eser analizi ve müzikal ifade üzerine dersler yapacaklardır. Bununla beraber müzikal fikirlerin paylaşımı, kişiye özel teknik çözümler geliştirme teknikleri ve sahne psikolojisi gibi konularla flüt çalma sanatına ve sahne adabına farklı bir bakış sunmak kursumuzun misyonu olmuştur.
5 senedir oda müziği çalışmalarıyla programını genişleten kursumuza, 2013- 2018 yılları arasında yardımcı öğretmen olarak flütist Doç. Başak Ersöz; 2015 yılında ise arp öğretmeni olarak arpist Merve Kocabeyler katılmıştır. Bu bağlamda katılımcılarımıza antik ve mitolojik bir birleşim olan flüt- arp repertuvarını çalışma fırsatı sunmuş; düzenlenen enstrüman ve oda müziği derslerinde eğitim usta öğretmenlerimizin katkılarıyla paylaşımlarımıza müzikal değer anlamında boyut kazandırmıştır.
2013 senesinde 13. sü düzenlenen yaz okulumuz bünyesinde öğrencilerimize motivasyon olmak ve Türkiye’deki flüt çalma seviyesini yüksek seviyeye getirmeyi hedefleyen bir anlayışla Akıneri Nefesli Sazlar sponsorluğunda 1. Halit Turgay Flüt Yarışması düzenlenmiştir.
Katılımcılara yeni müzikal ufuklar, teknik gelişim ve birlikte çalma tecrübesi kazandırmayı hedefleyerek bugüne kadar sürdürdüğümüz kursumuz Olimpos/ Antalya, The Marmara/Antalya ve Artemis Ören Tatil Köyü/Balıkesir gibi şehirlerde gerçekleştirilmiş olup bu sene 17. yılında, Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine konumlanmış Assosyal Butik Otel’de muhteşem Kaz Dağları manzarası ve tertemiz havasına, erken kalkarlarsa güneşin ilk ışıklarına, geç yatarlarsa gecenin sessizliğine ve her şartta geceleri gökyüzündeki yıldızların çokluğuna hayran kalacaklardır… Athena Tapınağı’na yürüme mesafesinde yapacağımız müzik dersleri, doğa, sanat ve tarihle iç içe unutulmaz bir deneyim olacaktır…
Kursumuz süresince düzenlenecek olan çeşitli konser gibi etkinliklerle katılımcılarımız zamanın nasıl geçtiğine inanamayacak; yeni arkadaşlar edinerek sosyal çevrelerini sanatla birleştirebilecekleri ve yeniden yaşamak isteyecekleri bir deneyime sahip olacaklardır… Kurs sonunda tüm katılımcılarımızın birlikte çalacağı flüt orkestrası ve flüt-arp repertuvarından seçilen eserlerle yaz kampı konseri ve sertifika töreni düzenlenecektir.
Başvuru Formu, Ayrıntılı Bilgi Talepleriniz ve Tüm Diğer Sorularınızı;
Asistan Öğretmenimiz Ece Selin Yüksel ile paylaşabilirsiniz…
İletişim;
Whatsapp: +(90) 538 810 92 94
E-mail: flutarpyazokulu@hotmail.com

FacebookInstagram

Comments are closed.